امروز: سه شنبه, ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 19 June 2018

آخرین اخبار

کد خبر: 157123
تاریخ انتشار: شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۳۰
دسته: پنجره
پرینت
ایمیل

ما ریشخند جهانیان شدیم، چرا انکار می‌کنید (تصاویر)

به گزارش هشدارنیوز تصویر مرد گورخواب درحالی جهانی شده که سید حسین هاشمی استاندار تهران می گوید: در مورد مسئله پیش‌آمده در منطقه نصیرآباد باید گفت که این افراد معتادان متجاهر بودند و بی‌خانمان نبودند.

وی ادامه داد: این افراد در حال حاضر جمع‌آوری شده و به مرکزی با نام اخوان در شهریار منتقل شدند که مراحل درمانی آنها ادامه دارد و رو به بهبودی هستند.

استاندار تهران با بیان اینکه مقداری مسئله نصیرآباد را بیش از اندازه بزرگ جلوه دادند، گفت: در این زمینه به‌خصوص بحث بی‌خانمان بودن را مطرح کردند در حالی که این افراد معتاد متجاهر بودند و جمع‌آوری‌شان جزو سیاست اصلی ما است.

به هر حال اینکه مبنای سخنان آقای استاندار از تفاوت بی خانمان و معتاد متجاهر چیست، خود جای بحث است. با این حال در تصاویر زیرپوشش رسانه ای این خبر در سطح جهان را می بینید که متاسفانه خواندن آنها آنچنان نیز خوشایند نیست.

یک روزنامه عربی از وجود 13 میلیون نفر در زیر خطر فقر می گوید که در ایران جا خشک کرده اند. 

البته این روزنامه عربی چندان هم بیراه نمی گوید، سایت تیتر شهر در گزارشی می نویسد:

"آمارها مي‌گويد دست‌كم 8/17درصد از خانوارهاي كشور زير خط فقر مطلق هستند. اين خانواده‌ها كه جمعيت‌شان 13 ميليون و 347 هزار نفر است، ماهانه كمتر از يك ميليون و 100 هزار تومان درآمد دارند. در كنار اين آمار حدود 1/500 درصد جمعيت هم زير خط فقر نسبي قرار دارند كه نشانه افزايش فاصله طبقاتي دارد. اگر اين آمار را بر اساس خانوار بخواهيم بررسي كنيم، به 11 ميليون و 115 هزار و 9 خانواده تبديل مي‌شود كه زير خط فقر قرار دارند؛ يعني 37 ميليون و 568 هزار و 730 نفر سال گذشته زير خط فقر قرار دارند. از اين تعداد، بيش از 13 ميليون و 347 هزار نفر از تامين نيازهاي اوليه زندگي هم ناتوان بودند كه به گفته كارشناسان مي‌توان وضعيت زندگي آنها را زير خط فقر مطلق، يا خط بقا ارزيابي كرد."

اینکه آقای استاندار براساس کدام استاندار، براساس کدام تحقیقات و براساس کدام پژوهش و یافته علمی و تحقیق میدانی می گوید در تهران بی خانمان نداریم کمی عجیب است. بی خانمان شاخ و دم ندارد؛ خانواده ای با درآمد کمتر از 300 هزار تومان کجا «شهر تضاد » تهران می تواند جای گیرد و عنوان بی خانمان را از خود دور افکند؟

آقای استاندار ما ریشخند شدیم بدجور... 

38 سال از انقلاب اسلامی می گذرد این نباید وضع جامعه ما باشد؛ معتاد متجاهر از سر رویمان بالا می رود. پارک، ترمینال ها، اتوبان ها، زیر پل ها، گرم خانه و ... دیگر جای ندارند. بگذریم از زندان ها ... که دیگر رتبه زدیم در جهان...
+ 7
I_DONT_LIKE_IT - 3

بازدید: 1897