امروز: دوشنبه, ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - 25 October 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 135495
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ۰۹:۵۸

اربعین حسینی سرمایه شیعیان/عشق به حسین(ع) بی مرز است

به گزارش هشدار نیوز، حجت الاسلام سید محمد حسینیان شامگاه شنبه در جمع عزاداران و شیفتگان اباعبدالله الحسین(ع) به میزبانی حسینیه اعظم حضرت ابوالفضل العباس(ع) شهر دامغان ضمن عرض تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری اربعین، ابراز داشت: در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی میلیون ها شیفته و عاشق و دلباخته ابا عبدالله الحسین(ع) با عشق و علاقه وصف نشدنی در پیاده روی و زیارت اربعین حضور پیدا می کنند و این حماسه عظیم را به نمایش می گذارند که عامل ایجاد کننده این وحدت چیزی جز حب اهل بیت(ع) نیست.

وی افزود: ملت های مسلمان با حضور خود در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) در مقابل کفر و دشمنان دین، قرآن و اسلام ایستادند و از حریم اهل بیت عصمت و طهارت حراست و پاسداری کرده اند و خوشبختانه این طرز تفکر باعث شده تا تهدیدات داعش امروز به فرصتی برای استقبال بیشتر از این مراسم معنوی بدل شود.

شیعیان بردبار و مقاوم هستند

امام جمعه دامغان همچنین گفت: انسان هایی که همراه با صبر و بردباری و مقاومت پیام خود را به دنیا برسانند بدانند پیروز میدان هستند و شیعیان که پرورش یافته مکتب امام حسین(ع) هستند باید برای ترویج و نشر فرهنگ حسینی در جامعه گام بردارند و این رسالت عظیم را به جهانیان عالم منتقل کنند.

حسینیان با اشاره به روایاتی از امام محمد باقر(ع) در مورد نقش و جایگاه والای زیارت اربعین، افزود: آن حضرت در روایاتی فرمودند «اگر می دانستید زیارت اربعین چه خیر و برکاتی دارد از شوق آن جان می دادید» و این نشان دهنده اهمیت و جایگاه والای زیارت اربعین در کربلای معلی است.

وی خاطر نشان ساخت: اربعین حسینی یعنی پایبند بودن به عهد و پیمان دینی که امروز موجب حیرت جهانیان شده و عظمت اسلام را نشان می دهد و این ایام بهترین فرصت برای زنده نگه داشتن نهضت امام حسین(ع) و یاران با وفایش است.  

اربعین نشانه عزم راسخ شیعیان است

امام جمعه دامغان همچنین ادامه داد: حرکت عظیم کاروان پیاده روی عاشقان حسینی بیانگر اعتقاد راسخ مردم میهن اسلامی ما نسبت به تفکر و اندیشه های امام حسین(ع) است.

حسینیان همچنین افزود: یک گردهمایی معنوی، آرام و در واقع بی نظیر ترین تجمع انسانی در تاریخ است که مسلمانان در آن نشان می دهند اگر بخواهند می توانند با اتحاد و همدلی مشکلات جهان اسلام را در حوزه های مختلف حل می کنند. همچنین باید گفت ۵۱ مورد درباره علامت و جایگاه دعا بیان و نقل شده و یکی از علامت های مومن زیارت اربعین است.

وی همچنین گفت: در سال جاری مردم مومن و پیرو اهل بیت(ع) دامغان با ایجاد یک موکب در کربلای معلی ۸۰۰ میلیون ریال کمک نقدی و غیر نقدی داشتند و انجام چنین کارهای پسندیده از سوی افراد نیک اندیش و مومن از باقیات و صالحات است که در پیاده روی شیفتگان و علاقه مندان به ابا عبدالله الحسین(ع) با اهدا این کمک ها شریک و سهیم هستند.+ 2
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.mehrnews.com/news/3829066/اربعین-حسینی-سرمایه-شیعیان-عشق-به-حسین-ع-بی-مرز-است
بازدید: 332

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید