امروز: دوشنبه, ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - 25 October 2021

آخرین اخبار

اخبار برگزیده

کد خبر: 131832
تاریخ انتشار: یکشنبه, ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۳۹
دسته: تهران
پرینت
ایمیل

موکب هایی که نماد عشق مردم ورامین به اهل بیت (ع) هستند

خبرگزاری هشدار نیوز، گروه استان ها: در حالی که این روزها میلیون ها نفر در حال طی کردن مسیر نجف به کربلا با پای پیاده هستند، هزاران نفر از عاشقان و دلباختگان اهل بیت عصمت و طهارت نیز برای پذیرایی و خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی تلاش می کنند.

شهرستان ورامین یکی از معدود شهرستان های کشور است که در این حوزه اقدامات بسیار گسترده ای را انجام داده است، به طوری که موکب های متعددی توسط مردم این شهرستان در مسیر نجف به کربلا راه اندازی شده است.

موکب احباب الرضا(ع) به عنوان بزرگ ترین موکب شهرستان ورامین به حساب می آید که با کمک ها و نذورات مردم شهرستان و کمک های شهرداری و شورای اسلامی شهر راه اندازی شده است.

موکب احباب الرضا(ع) برای سومین سال متوالی در مسیر نجف به کربلا به نام شهرستان ورامین به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی گسترده ای را می کند.

خادمان موکب احباب الرضا(ع) در حال اعزام به کربلا

دو موکب به نام احباب الرضا(ع) توسط مردم شهرستان ورامین در مسیر نجف به کربلا راه اندازی شده  وبیش از ۴۵۰ میلیون تومان از طریق نذورات مردم و کمک شهرداری و شورای شهر در این موکب ها هزینه می شود.

عمود ۸۴۰ و هزار و ۱۸۵ به عنوان محل استقرار موکب احباب الرضا(ع) شهرستان ورامین تعیین شده و طی روزهای اخیر مورد استقبال گسترده زائران قرار گرفته است.

رضا تاجیک یکی از زائران اربعین حسینی که از خدمات این موکب استفاده کرده است، در گفت و گو با هشدار نیوز اظهار داشت: موکب احباب الرضا(ع) باعث افتخار مردم شهرستان ورامین است و دلبستگی مردم این منطقه به اهل بیت عصمت و طهارت را نشان می دهد.

موکب احباب الرضا(ع) باعث افتخار مردم شهرستان ورامین است و دلبستگی مردم این منطقه به اهل بیت عصمت و طهارت را نشان می دهد

وی افزود: طی روزهای اخیر که در مسیر نجف به کربلا حضور داشتم، خدمت رسانی گسترده ای در این موکب انجام شده و در سه وعده غذایی و چندین میان وعده از زائران پذیرایی می شود.

تاجیک ادامه داد: خادمان حاضر در این موکب نیز نهایت تلاش خود را برای خدمت رسانی به مردم و زائران انجام می دهند و بدون تردید این اقدام به عنوان برگ زرینی در افتخارات مردم این منطقه به ثبت رسیده است.

هزینه ۴۵۰ میلیون تومانی مردم ورامین در موکب احباب الرضا(ع)

آماده سازی موکب احباب الرضا(ع) در مسیر نجف به کربلا

شهردار ورامین نیز که هم اکنون در مسیر نجف به کربلا به منظور خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی حضور پیدا کرده است، از کمک ۱۰۰ میلیون تومانی شهرداری و شورای اسلامی شهر برای راه اندازی موکب احباب الرضا(ع) خبر داد.

علی حیدریان شهردار ورامین در گفت و گو با هشدار نیوز با اشاره به تلاش مدیریت شهری برای برگزاری هر چه باشکوهتر مراسم اربعین حسینی اظهار داشت: مدیریت شهری ورامین وظیفه خود می داند که برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین تلاش کند.

وی افزود: طی سال های اخیر شهرداری ورامین در زمره مدیریت های شهری موفق در حوزه پذیرایی از زائران اربعین حسینی بوده است و این امر بزرگترین توفیق برای ما محسوب می شود.

شهردار ورامین با اشاره به این نکته که دو موکب توسط مردم شهرستان ورامین و با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی شهر در مسیر نجف به کربلا راه اندازی شده است، ادامه داد: موکب احباب الرضا(ع) متعلق به مردم شهرستان ورامین در عمود ۸۴۰ و هزار و ۱۸۵ راه اندازی شده است.

دو موکب احباب الرضا(ع) در مسیر نجف به کربلا راه اندازی شده است

حیدریان با تأکید بر این نکته که بیش از ۴۵۰ میلیون تومان برای راه اندازی و پذیرایی از زائران اربعین حسینی در این موکب هزینه می شود، متذکر شد: مردم شهرستان ورامین در روزهای منتهی به اربعین حسینی، هدایا و نذورات خود را برای پذیرایی از زائران در مسیر نجف به کربلا اهدا کردند.

شهردار ورامین ادامه داد: بیش از ۴۵۰ میلیون تومان از طریق کمک ها و هدایا و نذورات مردم شهرستان ورامین و کمک شهرداری و شورای اسلامی شهر در دو موکب احباب الرضا(ع) هزینه می شود.

وی بیان داشت: در موکب احباب الرضا(ع) که به نام مردم شهرستان ورامین به ثبت رسیده است، از زائران اربعین در سه وعده غذایی پذیرایی شده و میان وعده هایی نیز در نظر گرفته شده است.

شهردار ورامین با تأکید بر این نکته که موکب شهرستان ورامین در عمود هزار و ۱۸۵ به منظور استراحت زائران پیش بینی شده است، تأکید کرد: در این موکب امکانات خوبی برای پذیرایی و استراحت زائران اربعین حسینی در نظر گرفته شده که مورد استقبال قرار گرفته است.

وی با اشاره به این نکته که در موکب احباب الرضا(ع) در عمود هزار و ۱۸۵ نیز از زائران اربعین حسینی پذیرایی می شود، بیان داشت: در موکب شهرستان ورامین در عمود هزار و ۱۸۵ نیز وسایل پذیرایی از زائران اربعین فراهم است.

شهردار ورامین گفت: در این موکب خدماتی نظیر جای خواب، حمام و سرویس های بهداشتی به بهترین شکل فراهم شده که زائران اربعین حسینی در نقاط مختلف کشور و عراق می توانند از این خدمات استفاده کنند.

۲۵ خادم در دو موکب شهرستان ورامین مشغول به فعالیت هستند

حیدریان با اشاره به کمک شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین یادآور شد: شهرداری و شورای اسلامی شهر ورامین نیز به منظور پذیرایی و مشارکت در حماسه سازی اربعین حسینی، مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را در نظر گرفته است و هزینه کرد در این زمینه را وظیفه خود می داند.

طرح ختم قرآن در موکب احباب الرضا(ع) با مشارکت زائران اربعین

شهردار ورامین بیان داشت: ۲۵ خادم ایرانی در موکب های احباب الرضا(ع) شهرستان ورامین مشغول به فعالیت هستند و تا پایان مراسم اربعین به کار خود ادامه خواهند داد.

ورامینی ها در پذیرایی از زائران اربعین حسینی خوش درخشیده اند

وی با اشاره به این نکته که فعالیت موکب احباب الرضا(ع) ورامین از هفته گذشته آغاز شده است، متذکر شد: فعالیت دو موکب ورامین در عمود ۸۴۰ و هزار و ۱۸۵ از یک هفته پیش آغاز و همچنان ادامه دارد.

حیدریان تأکید کرد: فعالیت موکب احباب الرضا(ع) در عمود ۸۴۰ تا یک روز پس از اربعین و در عمود هزار و ۱۸۵ تا سه روز پس از اربعین ادامه خواهد داشت.

وی بیان داشت: مردم ورامین در جریان پذیرایی از زائران اربعین حسینی نشان دادند که دلداده و دلبسته اهل بیت عصمت و طهارت بوده و همواره در برگزاری برنامه های دینی و مذهبی پیشگام هستند.+ 4
I_DONT_LIKE_IT - 0

منبع: http://www.mehrnews.com/news/3822683/موکب-هایی-که-نماد-عشق-مردم-ورامین-به-اهل-بیت-ع-هستند

 

بازدید: 244

تعداد نظرات: 0
منتشر نشده: 0

کد امنیتی
کد جدید